Begin a New Adventures, with oldest Lineage 2 Community!
What's next? You can create game account. Have fun in the forums!
  • https://forum.lineage2dex.com/threads/16500/

Intrebarea anuala

miticadelaliga

Joined
Nov 10, 2013
Messages
9
Salut
Intrebarea aceasta am mai adresato dar revin la ea macar o data pe an.

Intrebare : Este posibil sa faceti un server cu rate x1 (non - GOD) 100% retail nimica custom nici macar adena drop rate chance 100% sa fie 70%, sa nu ai voie dualbox si fara shop care sa te ajute cu boost xp (rune xp/sp/ vitality potions, premium account etc..)
Puteti pune in game shop dar cu iteme care nu afecteaza game play.

Motive:

In primul rand Lineage 2 este un "MMORPG" foarte frumos si trebuie parcurs in fiecare etapa.

Fara dual box fiecare caracter din joc isi va atinge adevaratul potential indiferent de clasa care o joci.

Cine va juca aici nu vine sa stea 2-3 luni si sa plece.

Toate serverele care le gasesti low rate sun minim x3 toate sunt cu donatii .
(eu le numesc servere pentru clanuri migratoare donatoare - cand un server nou stabil este anuntat toti intra navala si 2-3 luni este haos dupa care migreaza si serverul incet incet moare)

Din 2004 m-am jucat pe dex si de la c1 nici un server nu a mai fost cu rate x1 sunt aproape 11 ani poate ar fi momenul sa faceti o schimbare asta depinde doar de voi. - Lineage 2 Dex 11 years Anniversary - x1

Puteti incerca 1 luna daca nu merge server il inchideti si sa redeschideti cu orice alta rata sau cronica.

Multumesc.


Tin sa mai mentionez ca pana si ncsoft si-a dat seama ca lumea vrea server normal de Lineage 2 si ca Goddess of Destruction este ceva nereusit.
Pentru ca NCSOFT a deschis inca 3 servere in Koreea de Lineage 2 Classic.
Cei de la Inova au copiat imediat exemplu si au deschis si ei server de lineage 2 classic fara "in game shop" doar cu abonament lunar pentru L2 classic server de 20 Ron/luna
si au deja serverele pline .
Ati putea si voi copia exemplu pentru ca cu 5000 de player online si cu un abonament de 20 RON pe luna ati avea un venit de vreo 25.000 euro pe luna.

NCSOFT KR
INOVA
Gameplay L2 classic
 
Last edited:

RoofiesRO

Joined
Jan 28, 2015
Messages
3
+1 for 1x server retail like. 20 de lei pe luna mi se pare super ok. Daca platesti, ai contul activ, daca nu, inactiv insa nu se pierde nimic.
 

miticadelaliga

Joined
Nov 10, 2013
Messages
9
Sa inteleg ca pana la urma anul acesta vom avea un server l2 classic !
Nu mai citisem de mult forum si sunt foarte incantat sa vad acest lucru.
Bafta
 

K1lla

Joined
Nov 14, 2013
Messages
61
pe classic o sa intre lumea de curiozitate apoi o sa iese dupa cateva luni cum au facut pe Innova, nu suntem ca rusii..Interlude low rate a avut mereu succes aici.
 

margapac

Joined
Jun 29, 2014
Messages
69
pe classic o sa intre lumea de curiozitate apoi o sa iese dupa cateva luni cum au facut pe Innova, nu suntem ca rusii..Interlude low rate a avut mereu succes aici.
pt ca era x1. daca dexul deschide un x5-x7, n-ai sta in loc, pentru un level, mai bine de cateva saptamani si s-ar atinge toate etapele frumoase ale jocului, posibil facand mai multi oameni sa ramana pe termen indelungat. (sa nu uitam, totusi, de populatia nomada...in afara de ru classic nu vad niciun server care sa reziste mai mult de 6 luni - 1 an, in functie de cronica, rates etc.)
 

AlexOne

Joined
Aug 21, 2016
Messages
9
Da
pe classic o sa intre lumea de curiozitate apoi o sa iese dupa cateva luni cum au facut pe Innova, nu suntem ca rusii..Interlude low rate a avut mereu succes aici.
dar Intrerlude nu e pvp? cum era si pe Dex unu server numa pvp unde faceai lvl 30 in 2 sec
 

margapac

Joined
Jun 29, 2014
Messages
69
c6 pe 23 oct, iar in ianuarie - classic. Sper ca sunt si ei constienti ca odata ce-o sa deschida classicul, interludele o sa moara!
 

eLeSLash

Joined
Dec 12, 2016
Messages
12
Nu mai e dex ce a fost. Nici colaborarea cu rusii nu a ajutat deloc observ.
Nu cred ca aveti populatie decenta pentru proiectul asta.
Vor fi 1500 reali? Ce parere avet ?
 

Catalin

Joined
Nov 6, 2013
Messages
2,851
Nu mai e dex ce a fost. Nici colaborarea cu rusii nu a ajutat deloc observ.
Nu cred ca aveti populatie decenta pentru proiectul asta.
Vor fi 1500 reali? Ce parere avet ?
nu este nici o colaborare cu nici un rus pentru clasic . Intr-adevar nu mai e dex ce a fost , e logic sa fie asa dupa 12 ani de activitate .
Legat de nr de playeri , la lansari sunt mult mai multi ca inainte, insa nu atat de loiali ca pe vremuri .
 

Neemis

Joined
Jul 1, 2014
Messages
96
insa nu atat de loiali ca pe vremuri .
Nu cred ca e vorba de loialitate, ci mai degraba de schimbare. Daca in 2006-2011 varstele jucatorilor de lineage DEX erau cuprinse intre 15-35/40, majoritari fiind studenti si elevi, acum in 2018 chiar daca oamenii ar fi aceiasi, ei au alte prioritati. Ai putea spune ca pot sa fie si acum majoritati studenti, insa in 11 ani se mai schimba preferintele la jocuri. Se schimba jocurile insele, in sensul ca e mai distractiv sa cresti repede si sa obtii ceva mai usor, decat sa faci un grup de 9 oameni care sa stranga materiale pt arme si armuri. Mentalitatile s-au schimbat.
 

Catalin

Joined
Nov 6, 2013
Messages
2,851
Nu cred ca e vorba de loialitate, ci mai degraba de schimbare. Daca in 2006-2011 varstele jucatorilor de lineage DEX erau cuprinse intre 15-35/40, majoritari fiind studenti si elevi, acum in 2018 chiar daca oamenii ar fi aceiasi, ei au alte prioritati. Ai putea spune ca pot sa fie si acum majoritati studenti, insa in 11 ani se mai schimba preferintele la jocuri. Se schimba jocurile insele, in sensul ca e mai distractiv sa cresti repede si sa obtii ceva mai usor, decat sa faci un grup de 9 oameni care sa stranga materiale pt arme si armuri. Mentalitatile s-au schimbat.
Ai dreptate, insa in acei ani s-au legat multe prietenii durabile
 

Neemis

Joined
Jul 1, 2014
Messages
96
Ai dreptate, insa in acei ani s-au legat multe prietenii durabile
Asta asa e. am cunoscut multe persoane interesante din toata tara, am avut posibilitatea sa comunic si cu alte tari din Europa. Si cred ca e valabil pt toti nu doar pt mine.

E pacat ca jocul asta a cam murit din 2012 odata cu Goddess. Ideea e buna, a 4a clasa e interesanta, cel putin din punctul meu de vedere, healerii erau cum trebuie, insa era alt joc. Era un fel de joc in joc. Imi placuse cum facusera jocul pre-85, ar fi putut sa amane GoD ori sa nu-l implementeze deloc. E putin cam stupid sa comasezi 5 clase de suport-buff intr-una, sa anulezi efectiv clasa Overlord si multe alte schimbari prostesti.

Ideea de Classic e interesanta, cateva modificari ici-colo, insa curba de xp la un moment dat o ia razna rau de tot. Nu stiu daca generatia noastra mai e in stare sa-si arunce timpul liber atat de mult in Lineage, ca pe vremuri; iar generatiile astea mai mici nu le vad atat de dedicate unui joc. Cred ca genul MMORPG o sa fie inlocuit de MOBA, ori se va simplifica putin cam mult. Poate ma insel, poate nu.
 

Facebook

Discord

Members online

No members online now.
Top Bottom