Begin a New Adventures, with oldest Lineage 2 Community!
What's next? You can create game account. Have fun in the forums!
  • https://forum.lineage2dex.com/threads/16500/

Evade sistem npc

Reptile

Joined
Jan 31, 2018
Messages
20
Salutare
Un developer imi poate raspunde de ce mobii dau evade la magic atk cam 30-35 % ?
nu e normal sa-mi dea pana la1-6 evaduri un mob de lvl meu sau mai mic.
la cat de greu e sa bati tot timpul cu ss activ 30-35 % din el il arzi degeaba.
ce am mai observat ca sansele de evade se dubleaza daca mobul ajunge langa tine.
 

Reptile

Joined
Jan 31, 2018
Messages
20
si inca un lurcu....mobul poate sa dea rezist la Matk. nu evade..... clar e setat ceva prost in sistemul de fight.
 

Reptile

Joined
Jan 31, 2018
Messages
20
sal
Revin la intrebare .....
Cum e posibil sa-ti dea evade mobu la anumite skile de m.atk ? ca exemplu: 1 skilu de vampiric e 100% ,2 skilu de death spike e 100%, si in principal cu un rahat de skil de aoe de flame strike, la care ultimul lvl il inveti la lvl 35, nu da evade .....dar cu skil de lvl 40 dupa second class da evade... raspunde cineva ?
In primul rand la m.atk mobul nu da evade ....poate sa dea rezist nu evade, in functie de mdef ul mobului sau lvl.
 

Neemis

Joined
Jul 1, 2014
Messages
96
Problema asta cu magic evasion a fost rezolvata. Cel putin lumea nu s-a mai plans ca mobii dau evade ca inainte. Eu personal nu am mai intampinat problema asa de des. S-a mai intamplat sa dea mobul evade la 2 magic hits, dar foarte rar. Aici mai intervine si diferenta de nivel dintre tine si mob. In principiu mobii de la galben in sus sunt mai dificil de omorat, ori au penalitati de lvl si drop. Incearca sa bati la mobi verzi sau albi si vezi ce se intampla.
EU sunt Shillien Oracle si bat cu wind strike in Cruma Marshland la mobi verzi si nu am mai luat evade de mult timp.
 

Xplosion

Joined
Feb 12, 2018
Messages
1
Mob albastru inchis, diferenta de 20 de lvl mai mic , freezing flame 3 hits consecutiv rezist ... l-am batut cu sabia
Nu cred ca este normal
 

Reptile

Joined
Jan 31, 2018
Messages
20
Din pacate nu se merita sa bati mobi verzi...low drop low xp.si chiar asa am avut placerea dupa RR sa mi dea mobul albastru inchis evade la skill....plus ca dadea in mine cu full dmg. Eu inca o consider o problema .....raman la ce stiu...mobul nu poate sa dea evade la m.atk. in schimb in functie de lvl si m.def. poate sa ti dea rezist sau sa ti scada dmg ul .nu evade.
Alta problema e la scavenger care are mai multe sanse de faild la skill..precum la spoil mobul poate sa ti dea faild la care dupa faild poate sa ti dea si rezist. Dupa indelungi incercari de a da spoil sa si prinda...mobul e sec.
 

Facebook

Discord

Members online

Top Bottom